Ar reikia bet kokia kaina išsaugoti dantis?

Kiekvienas nori sveikais ir estetiškai atrodančiais dantimis džiaugtis kiek įmanoma ilgiau. Dėl šios priežasties dantų šalinimas gali atrodyti kaip procedūra, kurios žūtbūt reikėtų išvengti. Tačiau svarbu įsisąmoninti, kad nepataisomai sugedęs dantis kelia pavojų visai burnos ertmei. Taigi, bandydami bet kokia kaina išsaugoti vieną dantį, rizikuojate prarasti net kelis sveikus.

Kodėl kartais tenka rauti dantis?

Kad nekiltų rimtų problemų ir pavojaus prarasti dantis, visų pirma, reikia užtikrinti tinkamą jų priežiūrą – valytis juos ryte ir vakare kokybiškomis burnos higienos priemonėmis, profilaktiškai apsilankyti pas odontologą bei burnos higienistą. Tačiau dantų praradimas jokiu būdu nėra tik netinkamos burnos higienos pasekmė. Dantų šalinimo priežasčių gali būti daugiau: traumos, periodonto ligos, pūliniai, sutrikęs danties dygimas, ortodontinis gydymas ir kt.

Dantų šalinimo procedūra

Dantų rovimas nėra pati maloniausia procedūra, tačiau galite būti ramūs, kad ji yra bene trumpiausia – nesudėtingu atveju, patyręs specialistas dantį gali išrauti vos per kelias minutes. Be to, dantų šalinimo procedūra yra neskausminga, kadangi jos metu naudojama vietinė nejautra. Sklandžią ir neskausmingą procedūrą užtikrina modernios technologijos bei saugių chirurginių įrankių naudojimas.

Po danties rovimo

Po operacijos 1-2 dienas gali būti juntamas skausmas ar patinimas. Tokiu atveju reikėtų išgerti vaistų nuo skausmo bei šaldyti patinusią vietą. Be to, pirmą parą po procedūros reikėtų vengti karšto maisto. Plačiau apie reikiamą režimą Jus informuos operaciją atlikęs gydytojas.

Svarbu paminėti, kad pašalintas dantis tikrai  nereiškia, kad su šypsena turite atsisveikinti. Po danties rovimo, esant poreikiui, galima planuoti dantų implantavimo procedūrą, kuri padės atkurti dantį ir sugrąžins šypseną bei pasitikėjimą savimi.

Lizingas

Vilniaus odontologijos centras

2016 m. sausio mėnesį duris atvėręs modernus odontologijos centras sostinėje, kuriame teikiamos visos šiuolaikinės odontologijos paslaugos – nuo dantų balinimo iki aukščiausios kokybės estetinio protezavimo ir sudėtingų implantacijos operacijų.

Top