Gyvenimą keičianti technologija leidžia atkurti dantis per vieną dieną

Anksčiau, praradus daugumą ar visus dantis, juos buvo galima atkurti tik pagaminus išimamus protezus. Pastarieji pacientams keldavo pernelyg daug rūpesčių – slankiodavo burnoje, pažeisdavo gleivinę, keldavo diskomfortą, nes nuolat norėdavosi juos išsiimti. Jau kurį laiką Lietuvoje situacija gerokai pasikeitusi. Inovatyvi dantų implantavimo metodika „visi ant keturių“ leidžia atkurti visus vieno žandikaulio – apatinio arba viršutinio – dantis tik ant keturių implantų, be jokių ilgai trunkančių sudėtingų kaulo priauginimo procedūrų. Įprastai iš karto po implantavimo procedūros pritvirtinami laikini dantys, kurie vėliau pakeičiami nuolatiniais, o tai reiškia, kad pacientui nei dienos netenka praleisti be dantų.

Dantų protezai – jau praeitis

Dantų netekimas sukelia ne tik fizinių, bet ir emocinių bei psichologinių problemų. Implantai, kuriuos jau daugiau kaip penkiasdešimt metų kuria ir tobulina Švedijos dantų implantavimo pradininkė ir implantologijos lyderė pasauliniu mastu grąžina žmogui galimybę visavertiškai kramtyti maistą ir džiaugtis estetišku vaizdu.

Kai pacientas nešioja išimamus protezus, jo kramtymo efektyvumas siekia vos 30 proc., jei lygintume su tuo, kokia situacija buvo tuomet, kai jis turėjo savus dantis. Po 10 – 15 metų kramtymo efektyvumas mažėja dar labiau, dėl to dažnai sutrinka virškinimas.

„Visai kitaip yra su implantais – ant jų atkūrus dantis jie nenusileidžia natūraliems dantims nei savo funkcionalumu, nei estetika. Be to, įprastai tarnauja visą gyvenimą. Prie implantų pritvirtinti dantys yra stabilūs, jų nereikia išimti. Kietą maistą pacientai gali valgyti nieko nesibaimindami. Kramtymo efektyvumas, netgi buvusiame bedančiame žandikaulyje, per du mėnesius pasiekia 80 proc. buvusių savų dantų galimybių, o vėliau šis skaičius gali padidėti iki 90 – 95 proc. Ši revoliucinė, gyvenimą keičianti technologija labiausiai tinka bedančiams žandikauliams arba kai dauguma dantų labai prastos būklės. Stebėdama naujausias implantologijos tendencijas, dirbdama praktiškai ir nuolat dalyvaudama tarptautiniuose renginiuose, galiu drąsiai sakyti, kad šiandien implantai yra pats racionaliausias sprendimas, kai reikia visavertiškai sugrąžinti pacientui prarastus dantis“, – konsultuoja Vilniaus odontologijos centro burnos chirurgė Jolanta Buinovska.

Visaverčius dantis gali turėti visi

Naudojant unikalią gydymo metodiką „visi ant keturių“, vieno vizito pas gydytoją metu įsriegiami 4 implantai ir ant jų tvirtinami nauji, patogūs, pilnai kramtymo funkciją atstatantys laikini arba nuolatiniai dantys. Iš esmės nėra nei amžiaus, nei bendros paciento sveikatos būklės apribojimų. Išimtys atsiranda tik tada, kai pacientams yra diagnozuotos labai sunkios širdies ar kraujagyslių, kepenų, onkologinės ligos, nekontroliuojamas cukrinis diabetas. Pasirinkus šią metodiką, ją galima derinti su momentiniu implantavimu, kai implantai sriegiami iš karto pašalinus sugedusį dantį. Tai labai patogu, kai burnoje yra belikę keli nebepatikimi ir prastai savo funkcijas atliekantys savi dantys.

„Pacientui svarbu žinoti, kad tik implantai leidžia atkurti visą dantį – ir šaknį, ir vainiką. Jie laiko dirbtinį dantų vainikėlį ar tiltą taip, kaip šaknys laiko dantį savojoje vietoje. Kai implantas integruojamas į kaulą, kramtymo metu susidaro natūrali apkrova žandikauliui. Chirurginė intervencija yra minimali, todėl pacientui įprastai neskauda, netinsta, nekraujuoja dantenos. Ant implanto iš karto pritvirtinamas  laikinas dantis, žmogus tuoj pat po implantavimo gali kramtyti maistą, nesutrinka nei darbinė veikla, nei socialinis gyvenimas. Po kelių mėnesių laikinas dantis pakeičiamas nuolatiniu, beveik nuo natūralaus nesiskiriančiu, dantimi“, – aiškina Vilniaus odontologijos centro burnos chirurgas Lior Nachmaney.

Dantų implantų medžiagos yra biologiškai suderintos su žmogaus organizmu, todėl implantai lengvai toleruojami. Pasak implantologijos specialistų, net 99 proc. procedūrų yra sėkmingos.

Pirmo vizito metu gydytojas atlieka paciento klinikinį ištyrimą ir kompiuterinės tomografijos analizę. Įvertinamas kaulo kiekis ir kaulo kokybė, minkštųjų audinių būklė. Kartu su pacientu sudaromas gydymo planas ir parenkamas labiausiai tinkantis gydymo metodas.

Procedūra yra neskausminga

Nemažai pacientų prieš implantacijos procedūrą jaudinasi, kad gali labai skaudėti. Dažniausiai dantų implantai pacientams įsriegiami taikant vietinę anesteziją. Jei pacientas pageidauja, galima naudoti sedaciją ar netgi narkozę, tačiau tai daroma retai. „Neretai po dantų implantavimo procedūros pacientai nustemba, kaip stipriai reali procedūra skyrėsi nuo tos, kokią jie įsivaizdavo. Vietinės anestezijos taikymo nauda ta, kad chirurgas sulaukia grįžtamojo ryšio iš savo paciento“, – informuoja J. Buinovska.

Ji pabrėžia, kad ir  implantuotus, ir savus dantis reikia prižiūrėti vienodai kruopščiai. Juos rekomenduojama valyti šepetėliu ir tarpdančių siūlu kelis kartus per dieną. Kaip ir saviems dantims, labai tinka tarpdančių šepetėliai. Bent kartą per metus pacientas turėtų apsilankyti pas odontologą ir pasidaryti profesionalią burnos higieną.

Didelę įtaką implanto ilgaamžiškumui turi paciento asmeninė dantų priežiūra, reguliarūs vizitai pas specialistus, sveikatos būklė, organizmo savybės bei turimi įpročiai – rūkymas, dantų griežimas. Nors būtina atsižvelgti į nemažai faktorių, „visi ant keturių“ gydymo metodika Lietuvoje įgauna vis didesnį pagreitį. Tam įtakos turi gerokai sutrumpėjusi gydymo trukmė, greitas ir efektyvus rezultatas – visi prarasti vieno žandikaulio dantys – atkuriami per vieną dieną.

„Visi ant keturių“ – gydymo metodika, leidžianti sukurti tvirtus, estetiškai atrodančius dantis bei vėl grąžinti pacientui džiaugsmą valgyti. Lietuvoje implantuoti gali bendrosios praktikos odontologai, tačiau specialistai pataria rinktis burnos ar veido ir žandikaulių chirurgus, nes jie turi plataus spektro chirurginės patirties.

Lizingas

Vilniaus odontologijos centras

2016 m. sausio mėnesį duris atvėręs modernus odontologijos centras sostinėje, kuriame teikiamos visos šiuolaikinės odontologijos paslaugos – nuo dantų balinimo iki aukščiausios kokybės estetinio protezavimo ir sudėtingų implantacijos operacijų.

Top