Norint turėti gražią šypseną, burnos higiena – privalu

Profesionali burnos higiena – tai procedūros, atliekamos burnos ertmėje: dantų apnašų ir akmenų šalinimas, gydomųjų (fluoro ir kt.) preparatų aplikacijos, dantų ir plombų paviršiaus poliravimas.

Gera burnos higiena ir tinkama dantų priežiūra yra kelias link sveikos šypsenos. Paprasčiausios burnos higienos procedūros padeda išvengti dantų ėduonies, palaiko dantenas sveikas, o Jūs galite gerokai ilgiau džiaugtis savais dantimis.

Burnos higiena skirstoma į individualią (asmeninę) ir profesionalią. Individuali burnos higiena yra viskas, ką kiekvienas žmogus atlieka namuose: dantų valymas, tarpdančių siūlo naudojimas ar tarpdantinių šepetėlių naudojimas, burnos skalavimo skysčių naudojimas, išimamų protezų priežiūra ir kita. Profesionali burnos higiena – tai procedūros, atliekamos odontologo kabinete.

Kad ir kaip stengiamės kruopščiai išsivalyti dantis šepetėliu, idealiai to padaryti praktiškai neįmanoma. Visuomet lieka apnašų ant tolimesnių galinių dantų, liežuviniuose paviršiuose ar dantų vagelėse, kurių nepasiekia šepetėlio šereliai.

Nepakankama burnos higiena dažnai sukelia nemalonų burnos kvapą, kuris mažina pasitikėjimą savimi, kenkia bendravimui. Tyrimais nustatyta, kad burnoje nuolat kaupiantis bakterijoms šios patenka į virškinimo sistemą, iš jos – į kraujotaką ir pasiekia įvairius organus. Tai gali paskatinti širdies, plaučių, inkstų ir kitų organų ligų radimąsi.

Kiekvienam žmogui profesionalią burnos higieną rekomenduojama atlikti bent 1-2 kartus per metus. Žmonės, turintys polinkį į apnašų kaupimąsi ar rūkantiems, pas specialistą reikėtų apsilankyti pas burnos higienistą bent 3-4 kartus per metus. Paprastai burnos higienos procedūra trunka nuo 30 iki 60 minučių. Burnos higieną atlikti būtina, net jei ir 3 kartus per dieną valotės dantis – savarankiškai visų bakterijų šimtu procentų išvalyti neįmanoma.

Lizingas

Vilniaus odontologijos centras

2016 m. sausio mėnesį duris atvėręs modernus odontologijos centras sostinėje, kuriame teikiamos visos šiuolaikinės odontologijos paslaugos – nuo dantų balinimo iki aukščiausios kokybės estetinio protezavimo ir sudėtingų implantacijos operacijų.

Top