Ortodontinis gydymas ir dantų tiesinimas

Ortodontija – tai odontologijos sritis, padedanti spręsti sąkandžio problemas ir netaisyklingai burnos ertmėje išsidėsčiusius dantis. Šiuo gydymu siekiama ne tik sukurti harmoningą šypseną, atitinkančią visus paciento poreikius, tačiau taip pat grąžinti sklandžią kalbėjimo, kramtymo funkciją. Be to, turint tokius burnos ertmės sveikatos sutrikimus, kur kas sunkiau atlikti tokias procedūras, kaip protezavimą, implantaciją ar netgi užtikrinti paprastą dantų priežiūrą.

Mūsų Vilniaus odontologijos centre dirba aukštą kvalifikaciją turintys ir nuolat savo žinias tobulinantys specialistai, kurie yra sukaupę didelę patirtį atlikdami dantų tiesinimą bei sąkandžio korekciją įvairaus amžiaus pacientams. Bendradarbiaudami su ilgalaikiais partneriais, teikiame itin kokybišką gydymą su tokiais ortodontiniais aparatais kaip: dantų breketai ir tiesinimo kapos.

Kas lemia ortodontines problemas?

Ortodontiniams burnos ertmės sveikatos sutrikimams įtakos turi daugelis veiksnių, iš kurių dažniausiai išskiriami:

  • vaikų įpročiai (liežuvio laikymas netaisyklingoje padėtyje, nykščio čiulpimas ir kt.);
  • genetika;
  • per anksti iškritę/pašalinti pieniniai dantys;
  • traumos.

 

Ortodontinis gydymas – kada ir kam rekomenduojamas?

Įvertinus pacientų burnos ertmės būklę, ortodontinis gydymas rekomenduojamas susiduriantiems su netaisyklingu dantų išsidėstymu, sukandimu, žandikaulio sąnario sutrikimais ir siekiantiems pagerinti savo šypsenos estetiką. Nors vaikystėje ar paauglystėje diagnozuotos tokio tipo problemos reikalauja kur kas paprastesnio/trumpesnio gydymo, ortodontinės priemonės efektyviai padeda tiesinti ir suaugusiųjų žmonių dantis.

Gydymo eiga

  • Konsultacija. Pirmojo susitikimo metu pacientas išsako savo poreikius ir lūkesčius, o gydytojas, įvertinęs situaciją, atsako į visus kylančius klausimus.
  • Gydymo planas. Atlikus visus reikiamus tyrimus ir atidžiai įvertinus dantų padėties bei žandikaulių būklę, sudaromas gydymo planas, kuris nuodugniai paaiškinamas pacientui.
  • Gydymas. Naudojant breketus arba nematomas dantų tiesinimo kapas pradedamas gydymas, kuris būna užbaigiamas pacientui kurį laiką nešiojant palaikomuosius (retencinius) aparatus.

 

Svarbu! Prieš pradedant gydymą, visi dantys turėtų būti sveiki, o norint atlikti estetinį plombavimą arba balinimą, tai reikėtų atidėti pasibaigus ortodontiniam gydymui.

Dantų breketai – tai tradicinis ortodontinio gydymo būdas, sprendžiantis įvairaus sudėtingumo atvejus tiek vaikams, tiek suaugusiesiems bei pasižymintis efektyvumu ir ekonomiškumu.

  • Mityba. Nešiojant breketus, rekomenduojama vengti kietų ir lipnių maisto produktų (riešutų, saldainių), vaisvandenių, cukraus prisotintų gazuotų gėrimų.

 

  • Priežiūra. Dantis reikėtų valyti ryte, vakare ir po kiekvieno valgio naudojant: ortodontinį šepetėlį, dantų pastą, tarpdančių siūlą, irigatorių.
  • Profesionali burnos higiena. Gydymo metu pas burnos higienistą profilaktinėms procedūroms reikėtų lankytis bent 2–3 kartus per metus (arba pagal gyd. ortodonto rekomendacijas). Vengiant tai daryti, gali atsirasti ėduonis, dantenų uždegimas, padidėti dantų paslankumas ar kitos problemos.

 

Dantų tiesinimo kapos – tai šiuolaikinės ortodontijos atradimas, padedantis koreguoti netaisyklingą dantų padėtį skaidrių ir sunkiai pastebimų kapų pagalba. Lyginant su tradiciniais breketais, šis būdas šypsenai suteikia kur kas daugiau estetikos, o, valantis dantis bei valgant, plokšteles galima išsiimti, todėl nereikia keisti nei higienos, nei mitybos įpročių.

  • Motyvacija. Pagrindinis reikalavimas norint pasiekti maksimalių rezultatų yra paciento motyvacija, kadangi kapas reikia nešioti bent 22 valandas per parą.

 

  • Priežiūra. Burnos ertmės higiena išlieka tokia pati, o kapas reikia valyti ryte/vakare su šepetėliu ir dantų pasta, taip pat galima naudoti antibakterinį valiklį, specialius kristalus ar tabletes.
  • Profesionali burnos higiena. Ortodontinio gydymo metu apnašos gali kauptis greičiau nei įprastai, todėl rekomenduojama dažniau lankytis pas burnos higienistą profilaktinėms procedūroms.

 

Vaikų ortodontinis gydymas

Pirmąjį vizitą pas ortodontą rekomenduojama planuoti vaikui sulaukus 6–7 metų – vizito metu specialistas įvertins dantis, jų augimo kryptį, žandikaulio lankus, sąkandį. Prireikus gydymo, gydytojas, atsižvelgdamas į paciento burnos ertmės būklę, pasiūlys tinkamiausią metodą. Laiku aptikus esamus sutrikimus, bus užkertamas kelias rimtesnėms problemoms ateityje bei gerinama vaiko gyvenimo kokybė.

 

Kada vaikui yra reikalingas ortodontinis gydymas?

Požymiai, rodantys, kad vaikui reikalinga ortodonto pagalba:

  • ankstyvas arba vėlyvas pieninių dantų netekimas;
  • nuolatinis nykščio ar kokio nors daikto čiulpimas;
  • žandikaulio traškėjimas, atsikišimas, įdubimas;
  • veido asimetrija;
  • kvėpavimo, kramtymo, kalbėjimo sunkumai;
  • ne savo kryptimi augantys, atsikišę dantys.

 

Kiek laiko trunka gydymas?

Priklausomai nuo esamos burnos ertmės būklės, ortodontinis gydymas gali trukti 18–36 mėnesius, tačiau būna atvejų, kai šis laikotarpis prasitęsia arba atvirkščiai, užtrunka ilgiau. Visgi, tikslius duomenis gali pateikti tik gydytojas, atlikęs reikiamus tyrimus bei įvertinęs Jūsų vaiko būklę.

Jeigu turite abejonių dėl ortodontinio gydymo sau arba savo vaikui, kviečiame atvykti į nemokamą konsultaciją mūsų Vilniaus odontologijos centre – čia dirbantys profesionalūs ortodontai suteiks visą reikiamą pagalbą.

VOC klinikoje už odontologines paslaugas atsiskaityti galite palankiomis sąlygomis. Sužinokite daugiau ČIA.

Top